Dama 11.11.1 Apk İndir

0
(0)

Klasik dama oyunu. görselliği ve oyun modları ile oynamatam sıkılmayacağınız bir oyun. Dama apk dosyasını indirmek için aşağıda yer alan içerik bilgilerini inceleyebilir ve en altta bulunan apk oyun indir butonu ile bilgisayarınıza ve cep telefonunuza indirebilirsiniz. 

dama 11 11 1 apk

Dama Apk Açıklaması

Türk Taslakları (Dama veya Damasi olarak da bilinir) Türkiye’de oynanan bir dama çeşididir. Tahta oyununun özel temsile, örneğin tavla, satranç veya kart oyunu gibi özel bir temsile ihtiyacı yoktur. Dama, mantığınızı ve stratejik becerilerinizi geliştirebilecek zorlu bir tahta oyunudur. Bu rahatlatıcı oyunla stratejik becerilerinize meydan okuyun.

Özellikler:
* Sohbet, ELO, davetiyeler ile çevrimiçi çok oyunculu
* Bir veya İki oyuncu modu
* Bluetooth
* Taşımayı geri alma
* Kendi taslak pozisyonunu oluşturma
yeteneği * Oyunları kaydetme ve daha sonra devam etme yeteneği
* Ebeveyn kontrolü
* Çekici klasik ahşap arayüz
* Otomatik- kaydet
* İstatistikler
* Sesler

Oyun kuralları:


* 8 × 8 tahtada, arka sıra atlanarak her iki tarafta 16 adam iki sıra halinde dizilir.
* Erkekler bir kare ileri ya da yana hareket edebilir, zıplama yoluyla yakalayabilir, ancak geri hareket edemezler. Bir adam arka sıraya ulaştığında, hamlenin sonunda bir şaha terfi ettirilir. Şahlar herhangi bir sayıda kareyi ileri, geri veya yana doğru hareket ettirebilir, herhangi bir parçanın üzerinden atlayarak ve yakalanan parçanın ötesinde izin verilen yol içindeki herhangi bir kareye inerek yakalayabilir.
* Parçalar atlandıktan hemen sonra çıkarılır. Bir atlama mümkünse, yapılmalıdır. Birkaç atlama yolu mümkünse, en çok parçayı yakalayanın seçilmesi gerekir. Yakalama sırasında kral ve insan arasında hiçbir fark yoktur; her biri tek parça olarak sayılır. Mümkün olan maksimum sayıda parçayı ele geçirmenin birden fazla yolu varsa, oyuncu hangisini alacağını seçebilir.
* Oyun, bir oyuncunun tüm taşları ele geçirildiği veya tamamen engellendiği için yasal bir hamlesi olmadığında sona erer. Rakip oyunu kazanır.
* Diğer draft varyantlarından farklı olarak, düşman parçaları atlandıktan hemen sonra kaldırıldığından, parçalar ele geçirilip tahtadan kaldırıldıkça, aynı kareyi aynı yakalama dizisinde birden fazla kez geçmek mümkündür.
* Çoklu çekimde, iki çekim arasında 180 derece döndürmeye izin verilmez.

apk indir

Apk Oyunlar Bilgisayara Nasıl Kurulur

Bu Oyunu Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 0 / 5. Toplam Oy : 0

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir