PubG Mobile

5
(16)

Dünyanın en çok sevilen ve en çok oynanan mobil oyunu olan PubG Mobile ile ilgili tüm bilgileri ve indirebileceğiniz tüm versiyonları sizler için derledik. Aşağıda yer alan PubG Mobile versiyonlarından istediğiniz birini seçerek apk dosyasını hem cep telefonunuza hem de pc dediğimiz masaüstü ve dizüstü bilgisayarınıza indirerek sınırsızca oynayabilirsiniz. PubG Mobile indir ve oyna seçeneklerimiz sınırsız ve ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Pubg Mobile Versiyonları

Lütfen aşağıdan indirmek istediğiniz PubG Mobile versiyonunu seçiniz.

No post found!

Mobil cihaza sahip herkes bir şekilde bilgisayar dünyasında bulunan oyunları da oynamıştır. Genelde bilgisayar dünyasında oynanan oyunlar mobil cihazlarda olduğu gibi kategorize edilmiştir. Oyunlarda belli bir zamanda yapmanız gereken görevler ya da hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz oyunlar daha çok oynanıyordu. Her yeni yapılan oyun daha önce yapılan oyunlardan ilham alıp kullanıcının ilgisini çekmek için yeni özellikler eklenerek oyuncuların karşısına çıkıyor. Günümüzde bilinen bir sözünü oyun piyasası için değiştirirsek yanlış olmaz sanırım. “her oyun ihtiyaçtan doğar.”

İnternet kafeler hayatımıza girdiğinde bizler buralara gidip internet ortamın sörf yapmak için ya da oyun oynamak için bilgisayarları ortalama bir ya da iki saat kullanırdık. Geçirdiğimiz vakit bu kadar kısıtlı olduğunda ve oyun oynamak istiyorsak bu zamana sığdırabileceğimiz oyunları tercih ederdik. Genelde de oynanan oyunlar hayatta kalma mücadelesi vermek için uğraştığımız oyunlar olur. Zaman geçtikçe yeni çıkan oyunlarda kendi takımınızı oluşturup tek başınıza değil de takım olarak hayatta kalmak için çabalayacağınız oyunlar çıktı.

Mobil ortamda bulunan tüm oyunların bir türü vardır. En çok tercih edileni oyun modu battle royaldir. Peki, ne demektir battle royale? Türkçesi “Savaş Kraliyeti” olan bu oyun modlarının ortak özelliği aynı haritada savaşanlar arasında hayatta kalan son kişi olmanız. Oldukça sükse yaratan bu oyun türü artık tüm oyuncuların beğenisini almıştır.  

Mobil cihazların hayatımıza girişiyle beraber bu oyunların bazıları mobil platforma taşındı. Dediğimiz gibi ihtiyaçlar yeni oyunların yapılması sağlamıştır.  Yeni yapılan oyunların içerisinde dünyaca popüler ve en fazla oyuncuya sahip olanı PUBG Mobil’edir. 

PUBG Nedir?

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Türkçesi “bilinmeyen oyuncu savaş alanı” şeklinde çevirebiliriz. İsminin uzunluğundan dolayı PubG olarak oyun dünyasına yerleşmiştir. Pubg mobile oyunu bilinen tüm oyunların karışımı olup kendisinde bulunan yeni özellikler ile biz kullanıcıların karşısına çıktığı andan itibaren bir oyuncu kitlesine sahip olmuş ve her geçen gün bu kitleye yeni oyuncular eklenerek popülaritesini arttırmaktadır.

Oyununki temel hedefiniz hayatta kalmak. Oyunun hikâyesinde sizle birlikte yüze yakın oyuncu bir uçağın içerisinde başlıyorsunuz. İstediğiniz zaman uçaktan atlıyorsunuz. Havada süzülürken istediğiniz zaman paraşütünüz açıp oyun alanı olan adanın herhangidir noktasına iniyorsunuz. Eğer oyunu tek başınıza değil de takımlar halinde oynamak istiyorsanız adaya indirdikten sonra rastgele takımlara ayrılıyorsunuz. Oyunu kazanmak için bu ada üzerindeki hayatta kalan son kişi ya da son takım olmanız gerekiyor.

Uçaktan atladığınızda sizi 64 km2’lik (8×8 km) bir adanın herhangi bir noktasına inersiniz. Adaya inen tüm oyuncular eşit özelliklere sahiptir. Hiçbir şekilde üzerinde diğer oyunculara üstünlük sağlayacak bir ekipman bulunmamaktadır. Oyuncular ada üzerinde kendilerine üstünlük sağlaması gereken kask, zırh, silah, bomba, motosiklet, araba ..vb. ekipmanları bulurlar. Bunlar ya diğer uçaklardan atılır ya da ada üzerinde bulunan binaların içinde saklanmış olarak bulunur. Tabi ki tüm ekipmanlar aynı özelliklere sahip değildir. Aynı ekipmanın 3 farklı çeşit vardır.  Sizler bu eşyanın en fazla özelliğine sahip olanını bulmanız gerekir ki diğer oyunculara karşı üstünlük kurabilirsiniz.

PubG Mobile Apk

100 gerçek oyuncunun kapalı bir ortamda sadece bir kişi kalana kadar birbirleriyle rekabet ettiği bir ‘Battle Royale’de yer alabilirsiniz. Başarılı olmak için ortamda hareket etmeli ve mümkün olan en iyi silahları toplamalısınız. Ancak oyun ilerledikçe sürekli olarak küçülen oyun alanında kaldığınızdan emin olun. Tabiki PubG oyunundan bahsediyoruz. PubG oyun dünyasına girdiğinden belli tüm oyun tutkunlarının ve oyun platformları tarafından dikkat çekmiştir

Oyun gerek kurgusu gerek te grafikleri ile herkesin ilgisini çekmiştir.

Mobil oyunları oynamanız için gerekli olan oyun dosyalarına apk olarak adlandırıyoruz. PubG mobile apk indir ile oyununu indirmek gerekli apk dosyasını playstore’da veya internet ortamında bulabilirsiniz. 11 Mayısta çıkacak olan yeni sürümünü indirip oynamayı sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Sonunda sunuculara ulaştır ve oyuncuların ilgisini çekmek için birkaç özellik eklendi. Bu özelliklerde en önemlisi gizemli titanlar. Hatta birçok yerde gizemli titanlar 11 Mayıs’ta şeklinde reklamlarını da görüyoruz. Bu yeni özellikle oyun içerisindeki titanlar normalde saldırgan değillerdir. Fakat herhangi bir araç ya da yerleşim yerindeyken canavarların saldırısına dikkat etmeniz gerekiyor.

PubG mobile Apk dosyası farklı boyutlarda ve isimlerde mevcuttur. Sizler ise mobil cihazınızın özelliklerine göre gerekli apk dosyasını bulmanız gerekir.

Pubg Mobile Apk İndir

PubG mobile oyununu indirmek için bir çok yol mevcut. Apk dosyasını mobil cihazınıza indirmek istiyorsanız play store’da internet sayfalarından herhangi bir yöntemi seçebilirsiniz. En önemlisi ise PubG mobile oyununu indirmeden önce mobil cihazınızın android sürümüdür. Çünkü sistem gereksinimleri android 5.1.1android sürümü olan bu oyun daha düşün android sistemlerinde çalışmamaktadır. Daha sonra bu indirme metotlarından birini seçmeniz gerekiyor. Bu iki yöntemi açıklamak gerekirse:

1) GooglePlay : Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızdan playstore uygulamasına girdiğinizde arama bölümüne PubG yazın. Size şu ana kadar çıkan ve oynaya bileceğiniz oyunları sıralamaktadır. Mobil cihazınız için uygun bir seçenek seçip indirme işlemine başlayabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan soran sizden bir adet e-mail hesabı ile giriş yapmanızı istiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra oyunun oynama zevkine erişebilirsiniz.

2) İnternet Siteleri : PubG oyununu playstore harici internette bulunan birçok web sitesinden de mobil cihazınıza indirebilirsiniz. İnternette bulunan arama motorlarının herhangi birine PubG mobile oyununu aratırsanız indirme sayfalarını bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenin güvenirliği. Şayet indirme işlemi yaptığınız sitede virüs var ise mobil cihazınızın çalışmasını olumsuz etkileyebilir. PubG mobil oyununu sadece mobil cihazlarda oynama gibi bir sınırlandırmanız yok. İnternet ortamında gerekli emülatörü indirerek bilgisayarınızı hazırlıyorsunuz. Ardından gerekli olan apk dosyasını bilgisayarınıza indirip bu emülatör ile açarsanız oyunu bilgisayarınızda oynaya bilirsiniz.  Oyundaki HD grafikler ve Ses kalitesini bilgisayar ortamında daha iyi ve net hissedeceksiniz.

Pubg Mobile Zorlukları

Oyunun zorluklarında biri olarak kabul edilen bir başka özelliği ise, her birkaç dakikada bir haritanın adanın rastgele seçilen bir noktaya doğru küçülmeye başlar. Bu küçülmeye başlayan bölge güvenli bölge olarak adlandırılır. Hayatta kalmanız için güvenli bölge içinde olmanız gerekmektedir. Peki güvenli bölge dışında olursanız ne olur? Yavaş yavaş canınız azalır ve sonunda oyunda saf dışı kalmış olursunuz. Bu özellikleri ile oyunumuz ortalama yarım saat sürer. Buda sizlere yarım saatte bir yeni oyuncular ve yeni taktiklerle oyunu oynamanız için imkân sağlıyor. Sanırım bu sayede oyundaki savaş alanlarını iyice öğrenmiş oluyorsunuz.

Oyunda oyunculara için iki kamera açısı bulunmaktadır. Birincisi kendi gözünden ikincisi ise üçüncü şahıs olarak başkasınız gözünden karakterinizi kontrol edebilirsiniz. Oyunda harita üzerinde kırmızı bölge adı verilen yerler bulunmaktadır. Bunlar rastgele olarak seçilmektedir ve bu yerlere bomba yağmaktadır. Eğer bu bölgedeyseniz hemen saklanacak bir yer bulup oyun dışı kalmamak için çaba sarf etmelisiniz.

PUBG Yeni Haritalar

PubG oyunun içerisinde bir çok harita bulunmaktadır. Oyuncular bu haritalarda sürekli oynayarak deneyim kazanıyor ve yeni taktikler geliştiriyorlar. Oyun içerisindeki savaş alanları sürekli oynandıkça oyuncular için sıkıcı olabiliyor. Tabi ki oyunu geliştirmek içinde yeni savaş alanlarının oyuna eklenmesi gerekir. Son çıkan versiyonu olan PubG New State Unreal Engine 4 ile geliştirilmiştir. Bu oyunların geliştirilmesi için önemli bir kaynaktır. Oyuna yeni gelen iki savaş alanı ise Erengel ve Miramar’dır. Bu iki haritayı biraz inceleyelim. Bu iki haritayı 3 kategoride incelemek doğru olur.

  1. Boyut : Diğer haritalarda olduğu gibi 64km2’lik alana sahiptirler. 8x8km ebatlarına sahiptir. Fakat Erengel haritasının yarısından fazla sularla kaplıdır. Miramar haritasında ise bu oran neredeyse 5’de 1’i kadardır. Dolayısıyla oyuncular kara parçası fazla olan miramar haritasında oynamayı daha çok tercih ediyorlar.
  2. Araçlar : Savaş alanlarında bir yerden bir yere ulaşmak için motosiklet, araba vb araçları kullanırız. Bu iki haritada ise Erengel haritasındaki araç sayısı Miramardaki araçlardan yaklaşık olarak 200 adet daha fazladır. Bunu düşünürsek bu Erengel haritası araç sayısının fazlalığı olarak tercih edilebilir.
  3. Envanter : Oyuna başladığımızda ilk olarak yapmamız gereken en kısa zamanda binaların içinde bulunan yada yolda bulunan eşyalara ulaşıp diğer oyunculara bir an önce üstünlük kurmak istememizdir. Miramar haritasında Erengel haritasına kıyasla iki katı kadar envanter bulunmaktadır. Bu durumda sizlerin oynamak istediği haritayı seçerken yardımcı olacaktır.

Umarım bu iki harita için yazdıklarım sizlere oyunda hangi haritada nasıl oynamak istediğiniz seçmeniz konusunda yardımcı olmuştur.

PUBG Titan Oyun Modu

PubG oyununun 1.4 güncellemesi ile Titanları Saldırısı başlamış oldu. Merak uyandıran bu güncelleme ile herkese nedir bu Gizemli Titanlar sorusunu düşündürdü. Adaya düştükten sonra, adanın çeşitli konumlarına yerleşmeye başlıyorlar. Titanlarla yüzleşmek heyecan verici olsa gerek bu mod tüm oyuncular tarafından tutuldu. Haritaya giriş yapmak için tek bir yol bulunmakta ve o noktadan girmelisin. Oyun içerisinde 3 adet titan bulunmakta. Bunlar Erangel, Sanhok ve Livik haritalarında bulunur. Dikkat etmeniz gerek noktalardan biride titanların çok öfkeli olduklarıdır. Genelde size saldırma eğilimi göstermezler fakat bir topluluk gördüklerinde aşırı derece öfkeli olup saldırabilirler.

Titanlar enerjilerini topladıklarında etrafa kristaller saçarlar. Bu kristaller oyunculara yeni yetenekler ve eşyalar kazandırır.  Örneğin:

  • Erangel Titan Kristalleri: Oyuncuları geri püskürten ve onları yakan özel bir patlayıcı ögedir.
  • Sanhok Titan Kristalleri: Kullanıcıya hızlı koşma, yükseğe zıplama gibi beceriler kazandıran özel bir kristaldir.
  • Livik Titan Kristalleri: Kullanıldıktan sonra kısa bir süre boyunca çevredeki düşmanları tespit eden bir ögedir.

Titanların bulunduğu haritalarda APEX kampları vardır. Bu kamplarda değerli malzemeler bulunmaktadır. Ama dikkat etmeniz gereken titanların bu kamplarla ilgili iyi anıları olmadığı için bu kampları gördüklerinde direk olarak saldırmalarıdır. Bu kamplarda malzeme ararken dikkat edin titanlar sizi öldürebilir.

Pubg Zombi Modu

Pubg mobile oyununun her geçen zamanda yeni oyun modları eklenmektedir. Bunlardan bir diğer olan zombi modu ile aksiyon dolu bu oyuna yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Zombi modu ile yeni oyun içi temalar ve kostümler oyuna eklenmiştir. Oyunda oyuncular zombiler ve savunanlar olarak ikiye ayrılıyor. Zombiler kendilerine verilen süre içerisinde savunanları yenmek zorundalar. Eğer bir tane savunan kalsa dahi kaybetmiş oluyorlar. Oyun başladığında hangi takında iseniz yerine getirmeniz gereken görevi tamamlayarak zafere ulaşıyorsunuz.

Oyun içerisinde zombilere ve savunanlara özel yetenek ve silahlar bulunmakta. Zombiler için yakın dövüşte kullana bilecekleri yetenekler, savunanlar için ise genişletilmiş şarjöre sahip yeni silahlar bunlardan bazıları. Ayrıca zombiler için öldürdükleri her savunan zombiye dönüşerek kendi taraflarına dahil oluyorlar. Aynı durum savunanlar için geçerli değil tabiki.  Öldürülen zombi hayata döndürülemiyor. Dolayısıyla oyun zombiler ve savunanlar için baya ilginç hal alıyor.

PUBG Mobile İndir

Bu oyunu oynamak için mobil cihazımıza bu oyunu indirmemiz gerekmektedir. Pubg Mobile yada diğer adıyla player unknown battle grounds oyununu mobil cihazımıza indirmemiz gerekmektedir. Fakat indirmek istediğimizde PubG oyununun bir çok sürümü mevcuttur. En fazla indirilen sürümü PubG Mobile Lite sürümüdür.

PubG mobile oyununu indirmek için birkaç yöntem mevcuttur.

  1. GooglePlay: Android sisteme sahip mobil cihazınızdan playstore uygulamasına girdiğinizde karşınıza bulunduğunuz bölgeye ait en çok indirilen oyunlar, kategoriler, en fazla ciro yapan oyunlar..vb. bölümler bulunmaktadır. Yalnız oyunumuz battleroyale türünde olmasına rağmen bu bölümde büyle bir kategori bulunmamaktadır. Sizler arama bölümüne PubG yazdığınızda size şu ana kadar çıkan ve bulunduğunuz bölgede oynaya bileceğiniz oyunları sıralamaktadır. Mobil cihazınız için uygun bir seçenek seçip indirme işlemine başlayabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan soran sizden bir adet e-mail hesabı ile giriş yapmanızı istiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra oyunun oynama zevkine erişebilirsiniz.
  2. İnternet Siteleri: PubG oyununu playstore harici internette bulunan birçok web sitesinden de mobil cihazınıza indirebilirsiniz. İnternette bulunan arama motorlarının herhangi birine PubG mobile oyununu aratırsanız indirme sayfalarını bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenin güvenirliği. Şayet indirme işlemi yaptığınız sitede virüs var ise mobil cihazınızın çalışmasını olumsuz etkileyebilir.
pubg mobile indir

Bu Oyunu Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 16

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

PubG Mobile Yorumları

  1. PubG Mobile indir sayfamızı yeniledik. En yeni ve güncel Pubg apk dosyalarını sayfamızdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Apk dosyalarını pc yada mobil cihazlara kurup güvenle oynayabilirsiniz. Tüm PubG dosyalar ve oyunlar üretici tarafından sağlanmaktadır ve yasaldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.