Windows PC’nizde Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır

5
(2)

Android’in geliştirilmesiyle birlikte akıllı telefonlar bir devrim yaşadı. O kadar çok program bulunmaktaki bunlarla bir bilgisayarda yapmak istediğiniz her şeyi daha kolay ve  zaman, mekan olmaksızın her yerde  kullanabilirsiniz. Bu dev telefon çağında bile, ara sıra bu uygulamaları Windows PC’nize bağlı olan gibi daha büyük bir ekranda kullanmak isteyebilirsiniz.  Özellikler oyunlarda tercih ediliyor. Neyse ki, küçük bir çalışma ile Android uygulamalarını bir PC’de çalıştırabilirsiniz. Bunu yapmanın, her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri olan birkaç farklı yolu vardır. Sizlerde bu bahsettiğimiz yollardan en uygunu hangisi ise bunu uygulayıp android oyunu bilgisayarda oynayabilirsiniz.

Android Studio

Android uygulamalarını bir bilgisayarda çalıştırmanın popüler bir yolu, resmi Android Studio’nun bir parçası olarak Google tarafından yayınlanan Android emülatörünü kullanmaktır. Emülatör, farklı çözünürlükler ve donanım yapılandırmalarıyla istediğiniz herhangi bir Android sürümünü çalıştıran sanal cihazlar oluşturmak için kullanılabilir. Bu sürecin ilk dezavantajı, biraz karmaşık kurulum sürecidir.

Yapmanız gereken  Google’ın sitesinden en son sürüme sahip  android studio programını internetten indirip bilgisayarınıza kurmak. Programı kurduktan sonra oynamak istediğiniz oyunun apk’sını indirip  bu programla birlikte açmanız gerekiyor.

  • Programın en büyük artısı indirdiğiniz apk dosyalarını açmadan önce sanal cihaz üzerinden test yapabiliyorsunuz.
  • Programın en büyük eksisi ise sanal cihaz üzerinden çalıştığı için apk dosyaları çok yavaş çalışıyor.

BlueStacks

Bilgisayarınızda minimum çabayla birden fazla uygulama ve oyun kurmak istiyorsanız, BlueStacks aradığınız android emülatörüdür diyebiliriz. Dünyaca en çok kullanılan yöntem olarakta tanımlayabiliriz. . BlueStacks  , apk dosyalarının hepsini çalıştırmak için bize imkan sunar, ancak aslında perde arkasında Android’in (büyük ölçüde değiştirilmiş) bir sürümünü çalıştırır. Sadece bu değil, aynı zamanda yerleşik Play Store’a sahiptir, böylece satın aldığınız tüm içeriğe anında erişebilirsiniz. Aslında, Google Play cihaz listenize bir Android cihazı gibi görünen bir giriş ekler.

BlueStacks istemcisi, oyunlar, sosyal vb. Gibi farklı uygulama kategorilerinin bulunduğu bir masaüstü penceresinde yüklenecektir. Tıpkı gerçek bir Android cihazda olduğu gibi bu arayüzde gezinebilirsiniz, bu da BlueStacks programının diğer programların önüne geçmesini sağlıyor.  BlueStacks’teki ana ekran, uygulama kategorileri ile yalnızca özel bir ana ekrandır, bu nedenle, BlueStacks’ın neredeyse normal bir Android cihazı gibi hissetmesini sağlar.

Tam Play Store erişimine sahip olmak, yan yükleme uygulamalarıyla uğraşmayacağınız anlamına gelir ve BlueStacks, uygulamaları oldukça iyi çalıştırır Çoğu oyun oynanabilir, ancak birçoğunu bir fare ile çalıştırırken sorun yaşayacağınızı unutmayın. Bilgisayarınızda dokunmatik ekran varsa, birden fazla dokunma girişine dayanan uygulamaları ve oyunları yine de kullanabilirsiniz. BlueStacks, esasen bir Windows tablet PC’yi yarı zamanlı bir Android tablete dönüştürebilir.

BlueStacks ile ilgili tek gerçek sorun, standart bir Android derlemesi çalıştırmamasıdır. Şirketin bir bilgisayarda çalışan uygulamaları almak için yaptığı tüm değişiklikler sorunlara neden olabilir. Bazı uygulamalar beklenmedik şekilde çalışmaz veya çökebilir. Bu özelleştirilmiş ortam, bir geliştirme aracı olarak da çok az değerlidir, çünkü BlueStacks’te, tüm arka uç değişiklikleri olmadan gerçek bir Android cihazda olabileceği gibi şeylerin aynı şeyi yapacağına dair hiçbir garanti yoktur. Aynı zamanda 2 $ ‘lık pro aboneliğe sahip ücretsiz bir hizmettir veya birkaç sponsorlu uygulama yükleyebilirsiniz.

Peki En İyi Yol Nedir?

  1. Playstore’da yayınlamak istediğiniz bir uygulama var is önce bunu test etmeniz gerekir. Bu amaçla bilgisayarınızda android uygulaması çalıştıracaksanız Android Stıdio en iyi yoldur. Uygulamaların yapılandırılması ve yönetimi için en uygun olanıdır. Yavaş, ancak işlerin gerçek anlaşma üzerinde nasıl çalışacağını görebileceksiniz.
  2. Bilgisayarınızda çalışan bir avuç uygulamadan fazlasını almakla ilgileniyorsanız, onları gerçekten kullanıp keyfini çıkarabilirsiniz, BlueStacks App Player çoğu insan için en iyi çözümdür. Kolaydır, Play Store erişimine sahiptir ve çok dokunuşlu Windows cihazlarında çalışır.

Bu Oyunu Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 2

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir